Aj tento rok udeľoval Slovenský literárny fond – výbor Sekcie pre tvorivú činnosť v oblasti rozhlasu, divadla a zábavného umenia – Ceny a Prémie za pozoruhodné výkony vysokého umeleckého majstrovstva. Teší nás, že ocenenia za tvorivé činy v divadelnej sezóne 2018/2019 získali aj členovia umeleckého súboru Bábkového divadla v Košiciach.

Prémiu Slovenského literárneho fondu v oblasti divadla získali: 

Peter Creek Orgován za vytvorenie postavy Kapitána v hre Zbigniewa Glowackiho O psovi, ktorý hľadal odvahu na bábkovej scéne Bábkového divadla v Košiciach. 

Kristína Medvecká Heretiková za vytvorenie postavy Bojazlivého zajačika a za vytvorenie postavy Sliepky v hre Zbigniewa Glowackiho O psovi, ktorý hľadal odvahu na bábkovej scéne Bábkového divadla v Košiciach. 

Viktória Sedláková za vytvorenie postáv Veveričky, Medvedíka, Vrany v hre Aleksandra Veselova Slniečko a snežní ľudkovia na bábkovej scéne Bábkového divadla v Košiciach.

Sme veľmi radi, že okrem našich hercov bol ocenený aj Michal Novodomský (Divadlo Jonáša Záborského v Prešove) za vytvorenie postavy Platonova v hre Antona Pavloviča Čechova v úprave Aleša Bergmana Úbohý Platonov na experimentálnej scéne Jorik Bábkového divadla v Košiciach.

Všetkým oceneným kolegom srdečne blahoželáme!