Project Description

Pavel Uher: ZÁHADA ZLATÉHO KUFRÍKA

Príbeh spája niekoľko zložiek do žánrovej podoby známej ako fantaskná burleska. Prelína sa v ňom komika s lyrikou, realita s fantáziou a to všetko obrazovým jazykom hudby spolu s výtvarnosťou. Tvorcovia projektu sa tak snažia filozofické podobenstvo nadľahčiť a urobiť ho mladému divákovi prístupnejším. Inscenátori v predstavení využívajú prostriedky súčasného animovaného divadla, ale rovnako aj postupy filmových dokrútok, tieňového a čierneho divadla. V hudobnej rozprávke sú použité figúry rôznych technológií, bábky a masky.

Záhada zlatého kufríka je pôvodným audiovizuálnym projektom nového typu, spájajúcim hudbu klasickej moderny s príbehom v živej hereckej interpretácii. Príbeh rozpráva chlapec Fafo, ktorý nerád chodí na hodiny klavíra, no rád behá. Na základe motívu doručenia súrnej zásielky absolvuje neobyčajnú cestu, ktorá je jedným veľkým dobrodružstvom. Fafo prechádza rôznymi prostrediami (zámok, krajina somárov, zrkadlový les, sklený vrch), situáciami a stretáva nevšedné bytosti, aby si v dôsledku ich konania ujasnil hodnoty, ktoré mu ponúkajú. Dominantným prvkom inscenácie je podmanivá scénografia, ktorú podľa návrhov Evy Farkašovej vyrobili umelecké dielne divadla pod vedením Mareka Urbana. Miesto konania: Divadlo Thália, Mojmírova 1.

Hudobná rozprávka je vhodná pre rodiny s deťmi od 6 rokov.

Dĺžka inscenácie je 55 minút. 

Účinkujú: Jana Bartošová, Beáta Dubielová, Kristína Medvecká Heretiková, Erika Orgován Molnárová, Juraj Fotul, Miroslav Kolbašský, Peter Creek Orgován, Lukáš Takáč.

“Túto divadelnú hru podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.”

  • Réžia a scenár: Pavel Uher

  • Dramaturgia: Ivan Sogel

  • Scénografia: Eva Farkašová

  • Hudobná spolupráca: Igor Dohovič

  • Pohybová spolupráca: Andrii Sukhanov

  • Asistent réžie: Peter Creek Orgován

Galéria

Denná pokladňa (Vrátna 58):
Pondelok – Piatok: 8:00 – 12:00, 13:00 – 15:00
Ne: 1 hodina pred začiatkom predstavenia