Dátum

Predstavenie

PREMIÉRA – 17. september 2021, piatok, 19:00

 

S. Vollmann: PREČO

V pripravovanej rozprávke hľadajú tvorcovia odpovede na všetky zvedavé otázky, ako:

„Prečo sú veci iba pre veľkých?“

„Prečo si musíme umývať zuby?“

„Prečo je obloha modrá?“

„Prečo musíme chodiť do školy?“ a na mnoho ďalších, ale hlavne hľadáme PREČA.

Keďže je každá otázka mierená naňho, tak práve PREČO  by mal  mať odpoveď na všetko.

Keď ste si to nevšimli, každá dôležitá detská otázka začína jeho oslovením.

„Prečo musím vždy zjesť desiatu?“

„Prečo musíme nosiť ponožky?“

„Prečo nemôžem ochutnať penu z piva?“

Dokonca, niektoré otázky sa deti PREČA pýtajú, aj keď vyrastú. Napríklad:

„Prečo má víkend len dva dni?“

PREČO je teda zasypaný otázkami a všetci márne čakáme na odpovede.

Kde sa PREČO skrýva, čo robí a ako vlastne vyzerá? To vám prezradí táto rozprávka – PREČO.  Režisérku Silviu Vollmann si diváci určite pamätajú z našej inscenácie Ako sa ťahá repka, ktorú režijne pripravila v roku 2015 a stále ju máme v repertoári divadla. Inscenácia je určená divákom od 3 rokov. Miesto konania: Alžbetina 38. 

Réžia: Silvia Vollmann

Dramaturgia: Ivan Sogel

Scénografia: Daša Krištofovičová

Animácie videoprojekcií: Pavla Baštanová

Hudba: Ján Kružliak ml.

Asistent réžie: Peter Creek Orgován

 

PREMIÉRA – 25. február 2022, piatok, 19:00

 

Z. Hozdić – M. Slovenský: INDIÁNSKY SEN

Naša inscenácia spracúva legendy a mýty amazonských indiánov. V predstavení Indiánsky sen  diváci uvidia šesť krátkych príbehov – mapovanie stvorenia sveta a jeho vývoj z pohľadu amazonských indiánov. Od prapočiatku, teda od zrodenia samotného sveta a jeho základných zložiek (obloha, moria, prales…). Samotnou kapitolou bude romantický príbeh slnka a mesiaca. Práve z ich nedosiahnuteľnej lásky (sĺz smútiaceho slnka) sa zrodila jedna z najdlhších riek – Amazonka. A po prírode sa dostávajú na rad ľudia. Ale viac už neprezradíme. Ako to všetko bude pokračovať, uvidia diváci na podmanivých a poetických predstaveniach, naplnených čarovnou atmosférou, fantáziou, symbolmi a premenami. Inscenácia je určená divákom od 3 rokov. Miesto konania: Alžbetina 38.

Réžia: Michal Slovenský

Dramaturgia: Ivan Sogel

Scénografia: Alena Hanusová

Asistent réžie: Peter Creek Orgován

 

PREMIÉRA – 23. marec 2022, streda, 19:00

 

A. Totiková: NE/PO/SLUŠNÁ LINDA

Na predstavení našej inscenácie stretnú diváci Lindu. Kto je Linda? Je to jedno veľmi zlé, neposedné a neposlušné dievčatko. Jej rodičia sú už zúfalí a nevedia si s ňou rady. Čo robí Linda? Pri stole vystrája, hádže jedlo okolo seba, bije deti v škôlke, nikoho nezdraví a nikomu neďakuje. To sa však môže zmeniť, keď stretne záhadnú bytosť, ktorá ju sprevádza každodennými situáciami. Linda zažíva dobrodružstvo, aj smutné aj veselé, aj nežné aj strašidelné. Diváci uvidia, či sa jej podarí zvíťaziť nad drzosťou a objaviť, aké kúzelné môže byť slušné správanie. Režisérka Adriana Totiková so svojím tvorivým tímom sa v našom divadle predstaví po prvý raz. Inscenácia je určená pre deti od 3 rokov. Miesto konania: Alžbetina 38.

Réžia a scenár: Adriana Totiková

Dramaturgia: Michal Baláž

Scénografia: Zuzana Malcová

Pohybová spolupráca: Elena Spaskov

Hudba: Martin Husovský

Asistent réžie: Peter Creek Orgován

PREMIÉRA – 27. máj 2022, piatok, 19:00

 

P. Palik: STATOČNÝ CÍNOVÝ VOJAČIK

Známa rozprávka jedného z najvýznamnejších svetových rozprávkarov Hansa Christiana Andersena právom patrí do zlatého fondu klasických rozprávok. Originálny a poetický príbeh malého cínového vojačika a krehkej baletky v sebe ukrýva viaceré pozoruhodné posolstvá. Okrem univerzálnych rozprávkových tém, ako je sila dobra a lásky, tento príbeh hovorí aj o našej túžbe po sebaurčení, či životnej nepoddajnosti jednotlivca. Výrazným motívom v rozprávke je aj život postihnutého človeka, resp. život s hendikepom a schopnosť človeka s ním bojovať. Detský divák sa bude môcť pozrieť na svet očami hrdinu, ktorý je v nevýhode. Divákov, ktorí sa s ním stotožnia, učí empatii a tí, ktorí zápasia s vlastným hendikepom, v ňom zasa nachádzajú oporu. Malý cínový vojačik sa tak stáva veľkou inšpiráciou a dokazuje, že je možné vzdorovať a zvládať aj tvrdé životné prekážky a zároveň zostať verný svojím túžbam a napĺňať ich. Inscenácia je určená divákom od 3 rokov. Miesto konania: Alžbetina 38.

Réžia: Peter Palik

Dramaturgia: Ivan Sogel

Scénografia: Naďa Salbotová

Hudba: Daniel Špiner

Asistent réžie: Peter Creek Orgován